Методичка




Портфоліо-презентація досвіду роботи





 Формування предметних компетенцій учнів шляхом використання інтерактивних  форм і методів навчання (з досвіду роботи)
Розвиток самостійної пізнавальної діяльності та формування предметних компетенцій при вивченні фізики
Використання спадщини В.О.Сухомлинського при впровадженні в навчально-виховний процес сучаснихпедагогічних  технологій  та формуванні предметних компетенцій прививченні фізики
   Як дати учням глибокі і міцні знання, виховати кожного учня так, щоб він вміло застосовував набуті знання в житті? Як навчати дітей без примусу? Як розвивати в них стійкий інтерес до знань і потребу у самостійному пошуку? Як зробити навчання радісним? 


        Анотація. У статті основна увага приділена методиці використання електронних освітніх ресурсів  для вивчення  фізики; показане позитивне практичне значення використання електронних освітніх ресурсів для формування предметних компетенцій учнів при вивченні фізики.
  Ключові слова: фізика, інтернет-інформаційно-освітнє середовище,  тестування,  електронні освітні ресурси, інтерактивність, мультимедіа.
      Keywords: Physics, Internet informational educational environment,  testing technologies, Digital learning objects, interactive, multimedia.
 Міжпредметні зв’язки при вивченні фізики (витяг з виступу)
 МЕТОДИ  ТА  ПРИЙОМИ РОЗВИТКУ  МОТИВАЦІЙНОЇ  СФЕРИ УЧНІВ
                                                  Пізнання починається із здивування
                                                                                                                              Аристотель
    Успіх будь-якої діяльності залежить не лише від здібностей і знань, а й від мотивації, тобто від прагнень самостверджуватися, досягати високих результатів. Адже чим вищий рівень мотивації, чим більше чинників спонукають дитину до діяльності, тим більших результатів вона може досягти.
Анотація. Стаття присвячена проблемі формування освітнього середовища навчально-дослідницької діяльності дітей підліткового віку як передумови ефективної самореалізації у науковій освіті. В статті обґрунтована педагогічна доцільність дотримання наступності в освіті ( при застосуванні навчально-дослідницької діяльності); розкрита суть освітнього середовища в реалізації формування навчально-дослідницької діяльності учнів.

Ключові слова: наступність, освітнє середовище, навчально-дослідницька діяльність, самореалізація, наукова освіта.
       Школяр розуміє фізичний дослід тільки
       тоді добре, коли він проводить його сам.
                                                               П.Л.Капіца
        Фізика – експериментальна наука. Завдяки навчальному фізичному експерименту учні оволодівають досвідом практичної діяльності людства в галузі здобуття фактів та їх попереднього узагальнення на рівні емпіричних уявлень, понять і законів. За таких умов він виконує функцію методу навчального пізнання, завдяки якому у свідомості учня утворюються нові зв´язки і відношення, формується суб´єктивно нове особистісне знання. Саме через навчальний фізичний експеримент найефективніше здійснюється діяльнісний підхід до навчання фізики. 
ШКОЛА ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ ВЧИТЕЛІВ ФІЗИКИ КІРОВОГРАДСЬКОГО РАЙОНУ (звіт про роботу школи при Оситнязькій ЗШ І-ІІІ ступенів)
Проблема:

Організація методичної роботи з вчителями фізики з питання підвищення їх фахового рівня  на основі реалізації особистісно орієнтованого навчання та використання інтерактивних методів навчання як засобу розвитку пізнавальної активності школярів; формування в учнів предметних компетенцій шляхом впровадження інноваційних технологій та інтерактивних методів навчання.
 Анотація. У статті основна увага приділена методиці використання дистанційного навчання, як складової інформаційно-комунікативної технології; показане позитивне практичне значення використання електронних освітніх ресурсів.

 Презентація

 


Анотація. У статті проводиться аналіз загальних тенденцій, які спрямовані на реалізацію процесу формування ІКТ-компетентності майбутнього учителя, як суттєвої складової загальної педагогічної компетентності сучасного спеціаліста.
Презентація

                                                                 
    В даній роботі розкривається роль компетентності в освіті; розглядаються основні вимоги і характеристики компетентнісного уроку, визначені вимоги до його моделювання, проектування, конструювання та етапи (модулі) конструювання вчителем уроку з точки зору компетентнісного підходу; означено та розкрито поняття математичної компетентності.
                                

Немає коментарів:

Дописати коментар